Guttelandslaget til Ungdoms-OL (EYOF)

Guttelandslagstroppen (LM96) som skal delta i sommerens Ungdoms-OL (EYOF) i Utrecht, Nederland 12.-20. juli er tatt ut. Kristian Sæverås (bildet) og Aksel Horgen, Follo HK er med i troppen som samles på Olympiatoppen 12. juli, før turen går til EYOF dagen etter.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til EYOF (Ungdoms-OL):

Nr Navn Klubb Født Kamper/mål
Tobias Skuggedal Hansen Sandefjord TIF 03.07.1996 005/000
Kristian Sæverås Follo HK 22.06.1996 008/000
Tormod Hauane Falk SPKL 30.04.1997 008/017
Njål Christensen Falk SPKL 04.02.1996 008/011
Jørgen Jansrud Elverum Håndball 23.07.1996 012/033
Sander Øverjordet Oppsal IF 08.04.1996 003/002
Eirik Köpp ØIF Arendal 10.01.1996 000/000
Sindre Aho Runar IL 20.07.1997 008/018
Gard Rosenlund Stølen HK Herulf Moss 31.01.1996 009/013
Magnus Abelvik Rød Bækkelagets SK 07.07.1997 008/027
Simen Schønningsen Fjellhammer IL 21.02.1996 012/062
Aksel Horgen Siggerud IL 29.05.1996 009/016
Aslak Wanderås Charlottenlund SPKL 13.02.1996 008/022
Lasse Larsen Thorsbye Drammen HK 30.09.1997 006/009
Stian Michaelsen AK28 03.03.1996 006/004
Kjetil Skarstein Hatlen* Fyllingen HB 25.01.1996 003/009
Jonas Berggraf Olsen* Halden TH 26.02.1996 000/000
*Reserver til EYOF, deltar på precamp 26.06
RESERVER
Sean Kelly Skogn IL 23.01.1996 006/000
Simen O. A. Bredesen Oppsal IF 26.02.1996 000/000
Kevin Maagerø Gulliksen Oppsal IF 09.11.1996 003/002
LEDELSE
Daniel Birkelund Trener
Stian Vatne Trener
Marte Fagerheim Manuellterapeut
Tom Fokstuen Videoanalyse

Oppmøte: 
(26.06: 10.00 Olympiatoppen Sporthotell – se tidligere innkalling)
Fredag 12.07: 
12.00 Olympiatoppen Sportshotell, Oslo
Innkvartering:
12 – 13.07:
Olympiatoppen Sportshotell
Sognsveien 228, Oslo

13 – 20.07:
Olympic Village 1 eller 2
Utrecht, Nederland
PROGRAM EYOF:
Dette vil bli publisert senere.

Kampoppsett
Gutter:

Dato Tid Kamp Arena
15.07 1930 Slovenia – Norge Jaarbeurs Utrecht
16.07 1330 Norge – Tyskland Jaarbeurs Utrecht
17.07 1330 Kroatia – Norge Jaarbeurs Utrecht
Jenter:
15.07 1400 Norge – Tyskland Jaarbeurs Utrecht
16.07 2000 Nederland – Norge Jaarbeurs Utrecht
17.07 1600 Tsjekkia – Norge Jaarbeurs Utrecht

Videre kampoppsett avhenger av resultatene i de innledende kampene.
Eventuelle spørsmål kan rettes til Daniel Birkelund, tlf 926 04 127

 

  • Les mer om Guttelandslaget

19.06.2013 10:00, Svein Andresen